Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Вальцювальник сировини та напівфабрикатів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією вальцювальника сировини та напівфабрикатів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги до сировини, яка вальцюється; способи встановлення зазору між валками; технологічні вимоги до продукту; правила експлуатації вальцювальних машин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес вальцювання для одержання однорідної маси затяжних сортів тіста, пелюсток олійного сім'я, шоколадної і сиркової маси, крупки, начинок і т.ін на вальцювальних машинах різних конструкцій, які мають до 4-х валків. Подає сировину до вальцювальних машин. Розподіляє сировину по ширині валу. Спостерігає за якістю продукту за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і органолептично. Обслуговує вальцювальні або розтираючі машини і устаткування.

Спеціалізація
У разі обслуговування вальцювальних машин з п'ятьма і більше валками в олієжировому і кондитерському виробництвах, у разі виробництва затяжних сортів тіста, шоколадної і сиркової маси, галет, крекера, крупки.