Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Регулювальник-градуювальник електровимірювальних приладів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією регулювальника-градуювальника електровимірювальних приладів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та взаємодію різних вузлів та механізмів у складеному приладі; будову та призначення регулювальних та градуювальних установок, які застосовує, та правила їх настроювання; принцип дії різних систем електромагнітних, магнітоелектричних, лічильних, годинникових та інших аналогічних механізмів; методи механічного і слюсарного оброблення та складання приладів; основи електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Градуює шкали електровимірювальних приладів класу 1,5 до 0,5 на спеціальних градуювальних установках. Виконує електричне та механічне регулювання електровимірювальних приладів методом підганяння котушок магнітним шунтом, розмагнічуванням, підбором стандартних котушок та іншими способами на самостійно складених за схемою та настроєних спеціальних установках. Здійснює випробування електровимірювальних приладів, які регулює та градуює. Визначає причини несправності приладів та усуває виявлені дефекти.

Приклади робіт
Ватметри та фазометри - регулювання, градуювання та перевірка показань. Вольтамперметри самописні - регулювання, градуювання та перевірка показань. Гальванометри баластичні - регулювання магнітним шунтом, перевірка та регулювання роботи аретира, перевірка показань. Прилади електровимірювальні - регулювання розмагнічуванням та підганяння декадних перемикачів.