Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Виробник каркасів 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні прийоми слюсарних робіт; правила роботи на верстатах, ножицях і пресах, які обслуговує; призначення та умови застосування простих інструментів та пристроїв; потрібний розмір заготовок для каркасів, рамок, гачків та перерізів дроту для них; будову стрижневих ящиків для дрібних і простих стрижнів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виробляє найпростіші дротяні каркаси, гачки та рамки прості та середньої складності за ескізами, стрижневими ящиками, шаблонами та каркасами з підгонкою на болванках. Рубає, ріже, править та гне дріт з використанням найпростішого слюсарного інструменту та пристроїв, на ножицях і пресах. Відпалює дріт. Виправляє шпильки, цвяхи та ремонтує каркаси, рамки та гачки, які були в ужитку. Виготовляє прості шаблони для гачків та перевіряє розміри каркасів та гачків. Виготовляє складні каркаси під керівництвом виробника каркасів вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Виготування каркасів: Балки шкворневі. Втулки пружин приладів автомобілів. Кронштейни задніх ресор автомобілів. Рами бокові литих візків.