* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник розчинення лакових основ 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника розчинення лакових основ 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес стандартизації; метод розрахунку дозування компонентів; асортимент сировини та готової продукції; технічні умови на напівфабрикати та готові лаки; методи усунення несправностей у роботі устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес розчинення гарячих лакових основ в органічних розчинниках (ксилол, уайт-спірит тощо), складає лаки холодного змішування (бітумні, епоксидні, поліуретанові тощо) під час одержання великого асортименту продукції (понад 20 найменувань). Розраховує дозування різних компонентів в змішувач для встановлення необхідних параметрів розчину. Ставить на тип (стандартизація) малотонажні лаки, лаки холодного змішування. Перекачує лаки у відстійник. Веде записи у технологічній карті. Усуває дрібні несправності у роботі устаткування. Керує апаратниками нижчої кваліфікації за їх наявністю.