* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник мерсеризації 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес мерсеризації целюлози, подрібнення та переддозрівання лужної целюлози; схему дільниці, яка обслуговується; будову, принцип роботи мерсеризаційних пресів або установок безперервної мерсеризації, устаткування подрібнення та переддозрівання, контрольно-вимірювальних приладів, транспортерів, електротельферів, електрокран-балок, автокар та інших транспортних засобів; фізико-хімічні властивості целюлози, робочого лугу, лужної целюлози; вимоги до них; параметри технологічного режиму; види браку під час мерсеризації целюлози, причини його виникнення, заходи щодо його запобігання та усунення; правила догляду за устаткуванням.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує окремі операції технологічного процесу мерсеризації під керівництвом апаратника вищої кваліфікації, окремі операції технологічного процесу подрібнювання на подрібнювачах періодичної та безперервної дії і переддозрівання подрібненої целюлози на різному устаткуванні відповідно до робочої інструкції. Обслуговує електротельфер, електрокран-балку та інші механізми доставки целюлози. Зважує та доставляє целюлозу на мерсеризацію, розпаковує кіпи або заготовляє пачки целюлози для завантаження. Подає целюлозу на ясивильник установки безперервної мерсеризації або завантажує пачки целюлози в мерсеризаційні преси. Переключає ножі і шайби подрібнювачів. Завантажує лужну целюлозу в подрібнювачі періодичної дії, вивантажує подрібнену целюлозу з подрібнювачів на траспортери або в ящики переддозрівання, приймає целюлозу з транспортерів в труби або транспортери процесу переддозрівання, розставляє ящики в камери переддозрівання за партіями, передає лужну целюлозу після переддозрівання на ксантогенування. Доглядає за устаткуванням.