* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Стрижневик машинного формування 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні відомості про будову стрижневих або піскодувних машин, які обслуговує, та правила керування ними; призначення та умови застосування простих інструментів та пристроїв; найменування та призначення стрижневих сумішей, які застосовує для виготовлення стрижнів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє на стрижневих та піскодувних машинах дрібні прості стрижні. Готує стрижневі ящики (чистить, змочує). Установлює прості каркаси. Обробляє, фарбує та укладає стрижні для сушіння. Виконує під керівництвом стрижневика машинного формування вищої кваліфікації окремі операції у разі виготовлення більш складних та великих стрижнів.

Приклади робіт
Виготовлення стрижнів: Втулки з діаметром до 300 мм. Коліна, патрубки та фасони для труб з діаметром до 125 мм. Стрижні циліндричні. Труби з діаметром до 75 мм. Фітинги.