Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Стрижневик машинного формування 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією стрижневика машинного формування 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи стрижневих, піскодувних та мундштукових машин, автоматів, пристроїв та оснастки, які обслуговує; склад стрижневих сумішей та інших матеріалів та вимоги до них; призначення та правила застосування контрольно-вимірювальних приладів; правила розміщення газовідводів; вимоги до готових стрижнів; режими сушіння стрижнів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє на стрижневих машинах, автоматах та піскодувних машинах дрібні та середніх розмірів середньої складності стрижні за стрижневими ящиками. Установлює каркаси простої та середньої складності, обробляє, кріпить стрижні та укладає їх для сушіння. Усуває дрібні неполадки в машинах. Виготовляє стрижні однакового перерізу на мундштукових машинах.

Приклади робіт
Втулки з діаметром понад 300 мм - виготовлення стрижнів. Картери компресорів автомобілів - виготовлення стрижнів на піскодувній машині. Коліна, патрубки та фасони для труб з діаметром понад 125 до 150 мм - виготовлення стрижнів. Корпуси підшипників з діаметром до 300 мм - виготовлення стрижнів. Маточини провідних коліс тракторів - виготовлення стрижнів. Ролики рольгангів прокатних станів. Труби з діаметром понад 75 мм - виготовлення стрижнів.