Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Газозварник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією газозварника 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: різновидність легких та важких сплавів, їх зварювальні та механічні властивості; види корозій та фактори, які викликають її; основи знань з металографії зварних швів; методи спеціальних випробувань виробів, які зварює, призначення кожного з них.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує газове зварювання особливо складних та відповідальних деталей, вузлів, механізмів, конструкцій та трубопроводів з високовуглецевих, легованих, спеціальних та корозійностійких сталей, чавуну, кольорових металів та сплавів, які призначені для роботи під динамічним і вібраційним навантаженням та під високим тиском. Наплавляє твердими сплавами особливо складні та відповідальні деталі, вузли, конструкції та механізми.

Приклади робіт
Блоки розділення повітря кисневих цехів - зварювання деталей з кольорових металів. Деталі та вузли з кольорових металів, які працюють під тиском понад 4,0 МПа (38,7 атм), -зварювання. Ємності, ковпаки, сфери та трубопроводи вакуумні та криогенні - зварювання. Лопатки роторів та статора турбін - паяння. Проводки імпульсні турбін і котлів - зварювання. Трубні елементи парових котлів з тиском понад 4,0 МПа (38,7 атм) - зварювання. Трубопроводи зовнішніх мереж газопостачання середнього та високого тиску - зварювання на монтажі. Трубопроводи технологічні I та II категорій (групи), також трубопроводи пари та води I та II категорій - зварювання.