* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Зварник на лазерних установках 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією зварника на лазерних установках 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: електронну, пневмогідравлічну і контрольно-вимірювальну схеми лазерних установок; основні характеристики установок та юстирувальних оптичних пристроїв і лазерів; вибір режимів для проведення технологічних операцій: настроювання оптичних приладів, необхідних для юстирування і контролю лазерних установок; будову, керування, регламентні роботи фотокопіювального пристрою; взаємодію високоенергетичного лазерного випромінювання з речовиною.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде з пульта керування процес зварювання, прошивання отворів, різання термооброблення, гравірування та іншого оброблення особливо складних, дослідних, унікальних дорогих і відповідальних деталей і виробів з різних матеріалів різної товщини, які підлягають випробуванню на вакуумну щільність на лазерних установках різного типу, в тому числі з програмним керуванням. Контролює проведення технологічних процесів за допомогою оптичних систем та промислової телевізійної установки, зміни фокусної відстані установки та керує системою слідкування за стикуванням у процесі роботи. Керує фотокопіювальним пристроєм. Контролює стан систем електроживлення, газозабезпечення, вакуумування, охолодження і прокачування робочої суміші установки за показаннями приладів. Виконує комплексне налагодження лазерного устаткування різної потужності.