* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Зварник на машинах контактного зварювання 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії контактних машин, які застосовує, і правила їх обслуговування; стикові, точкові, рельєфні і шовні види зварних з'єднань; позначення зварних швів на кресленнях; основні властивості матеріалів, які зварює, і матеріалів електродів; призначення і умови застосування контрольно-вимірювальних приладів; основи знань з електротехніки; причини виникнення дефектів під час зварювання і способи їх запобігання; правила установлення заданого режиму; читання простих креслень.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Зварює на контактних і точкових машинах прості вироби, вузли і конструкції з вуглецевої сталі і інструменту. Ріже заливки, складчастості, нарости на простої і середньої складності відливках на установках повітряно-електроконтактного різання (ПЕКР). Зачищає деталі і вироби під зварювання і після зварювання. Установлює деталі і вироби в пристрої.

Приклади робіт
Баки для масла підіймальних механізмів автосамоскидів - зварювання. Глушники, каркаси кермових коліс, краники обігрівальних патрубків автомобілів - зварювання. Кожухи - зварювання. Кріпильні деталі ізоляції - зварювання. Ланцюги з круглого матеріалу з діаметром до 30 мм - зварювання. Муфти - підготовка до зварювання з кінцями труб. Пояси для бензо- і маслобаків - зварювання. Піддони - зварювання. Різці прямокутні перерізом до 30 х 30 мкв.м - зварювання. Сітки-драбинки арматурні - зварювання. Циферблати годинників різних типів - приварювання ніжок.