Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Зварник на лазерних установках 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип роботи лазерної установки; основні правила керування установкою; читання програми за роздрукуванням; способи повернення програмоносія до першого кадру; основи знань з електротехніки та оптики в межах роботи, яку виконує; основні фізичні властивості матеріалів деталей, які обробляє; вимоги до деталей, які обробляє; види лазерного оброблення; порядок проведення профілактичних робіт; правила роботи з високовольтним устаткуванням; особливості роботи установок з програмним керуванням; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде з пульта керування процес лазерного зварювання, прошивання отворів, різання, термооброблення, гравірування та іншого технологічного оброблення деталей та виробів з різних матеріалів різної товщини, які не підлягають випробуванням, на налагоджених однотипних установках, в тому числі з програмним керуванням. Виконує контурне обрізання за розміткою простих об'ємних виробів після формоутворення. Готує установки для виконання заданих операцій: чистить оптичні елементи, вмикає системи, які обслуговує, тощо. Установлює і знімає деталі після оброблення. Обслуговує живильні пристрої високої напруги. Стежить і контролює роботу лазерної установки за вимірювальними приладами, цифровими табло, сигнальними лампами. Визначає мікротвердість деталей, які обробляє, на приладі. Готує мікрошліфи. Замінює об'єктив, насаджує телескоп та проводить інші регламентні роботи, які не вимагають додаткового підналагодження установки. Веде журнал обліку роботи установки.

Приклади робіт
Дріт, листи - різання і зварювання встик. Матриці, пуансони штампів - термооброблення. Обшивка паливних баків з прямолінійними різами трапецеподібної форми - різання. Фрези, свердла, розгортки, мітчики та інший інструмент - термооброблення.