* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Стрижневик машинного формування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією стрижневика машинного формування 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: послідовність виготовлення стрижнів для складних та відповідальних відливок; властивості стрижневих матеріалів та сумішей, які застосовує для виготовлення стрижнів, та спосіб визначення їх якості за зовнішнім виглядом та показаннями контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє на стрижневих машинах великі та складні форми стрижнів за стрижневими ящиками з великою кількістю від'ємних частин. Складає складні стрижні. Установлює складні фігурні каркаси та кріпить їх різними способами.

Приклади робіт
Виготовлення стрижнів: Блоки циліндрів двигунів внутрішнього згоряння. Боковини литих візків вагонів та тендерів. Головки блоків циліндрів двигунів внутрішнього згоряння. Картери коробок передач автомобілів. Корпуси букс вагонів та тендерів. Корпуси компресорів. Котли опалювальні. Труби колекторів вихлопні.