* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Стрижневик ручного формування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією стрижневика ручного формування 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: процес та послідовність виготовлення стрижнів середньої складності; склад та властивості різних стрижневих сумішей, які застосовує для виготовлення стрижнів; способи приготування стрижневих сумішей та застосування швидковисихаючих закріплювачів; будову контрольно-вимірювального інструменту та приладів, які застосовує під час виготовлення стрижнів; вимоги до стрижневих ящиків.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє великі стрижні середньої складності за стрижневими ящиками з декількома від'ємними частинами та до двох рознімань з рамками та каркасами. Виготовляє стрижні середньої складності з керамічної маси для відливок зі спеціального сплаву та виготовляє стрижні середньої складності з рідких самотвердіючих сумішей. Підводить газові канали та прокладає їноти в тонких частинах стрижня з ретельним обробленням, обпалюванням, фарбуванням та перевіркою стрижнів шаблонами. Виготовляє за шаблонами складні стрижні середніх розмірів та середньої складності стрижні великих розмірів. Складає стрижні для складних та відповідальних відливок з обпилюванням та підгонкою за складними кондукторами та шаблонами. Склеює або обв'язує стрижні, заправляє шви, фарбує та сушить. Виконує роботи з набивання форм, очищення та фарбування особливо складних стрижнів та складає ящики, укладає рамки та каркаси, прокладає їноти та прорізає канали під час виготовлення складних фасонних стрижнів під керівництвом стрижневика ручного формування вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Виготовлення стрижнів: Бачки для гідропультів скальчастих. Букси локомотивів та вагонів. Виливниці для зливків з масою до 3 т. Дефлектори уніфіковані вагонів. Жолоби доменного газу. Клюз бортовий. Коліна труб, трійники та відводи, зігнуті в різних площинах, які виготовлені за ящиками та шаблонами з діаметром понад 300 до 400 мм. Колектори вихлопні двигунів внутрішнього згоряння. Корпуси водяних бачків двигунів. Корпуси підшипників з діаметром понад 300 мм. Корпуси роликових букс. Мульди завалочних машин. Муфти прокатних станів. Надставки виливниць для зливків з масою понад 4 до 10 т. Проводки прокатних станів. Станини формувальних машин вантажопідйомністю до 2500 кг. Станини електромашин з діаметром до 800 мм. Супорти металорізальних верстатів. Шестірні веденої тягової передачі. Шестірні з литим зубом з діаметром понад 500 до 1000 мм. Щити підшипникові електромашин з діаметром понад 700 до 1200 мм, висотою до 600 мм.