* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Заточувальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією заточувальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і кінематичні схеми заточувальних верстатів різних конструкцій; конструктивну будову і правила застосування різних пристроїв; способи кріплення та балансування шліфувальних кругів; будову складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів; систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заточує і доводить на універсальних і спеціальних заточувальних верстатах різальний інструмент зі складним фігурним контуром за 7 - 8-м квалітетами (2-м класом точності) і за параметром Ra 0,63-0,32 (8 - 9-м класами чистоти) з застосуванням різних пристроїв та додержанням заданої конфігурації по всій площині заточування до одержання дзеркальної поверхні.

Приклади робіт
Довбачі зуборізальні - заточування по передній грані. Мітчики з діаметром до 2 мм - заточування. Пластини розточувальні фасонні - заточування та доведення по передній і задній гранях. Плашки круглі з діаметром до 2 мм - заточування. Різці для нарізання різьб - заточування. Розгортки та зенкери ступінчасті - заточування та доведення за шаблоном. Фрези різьбові, черв'ячні, модульні - заточування. Фрези збірні, оснащені пластинами з твердого сплаву з діаметром до 250 мм, - заточування.