Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Довбальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принципи роботи однотипних довбальних верстатів; найменування, призначення, будову та умови застосування простого і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; найменування та маркування матеріалів, які обробляє; основні знання про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обробляє на довбальних верстатах прості і середньої складності деталі за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності) з застосуванням нормального різального інструменту та універсальних пристроїв. Обробляє прості і середньої складності деталі за 11-м квалітетом (4-м класом точності) з застосуванням мірильного різального інструменту і спеціальних пристроїв. Установлює та вивіряє деталі в пристроях і на столі верстата з застосуванням установочних трикутників, підкладок, планок і болтів.

Приклади робіт
Важелі висотою до 100 мм - довбання контуру. Виделки, тяги, серги та підвіски висотою до 100 мм - довбання вушок і торців. Вкладиші підшипників висотою до 200 мм - довбання пазів під заливання бабітом. Воротки, ключі гайкові та торцеві, кулачки - довбання граней або зіву. Додатки у невеликих відливках і поковках - відрізання. Клини клінкетних засувок - довбання вікон під гайки штоків. Маховики, муфти, шестірні висотою маточини до 100 мм - довбання шпонкових пазів. Планки кріпильних механізмів - довбання сторін і торців по прямій лінії. Скоби калібрувальні - довбання контуру і губок.