Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Зубошліфувальник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією зубошліфувальника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості і способи перевірки на точність зуборізних верстатів різних типів і моделей; конструктивні особливості універсальних і спеціальних пристроїв; правила настроювання і регулювання складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів; способи досягнення заданих квалітетів і параметрів шорсткості; види зчеплення; правила визначення режимів шліфування за довідниками та паспортом верстату.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Шліфує зуби за 5 - 6-м ступенем точності різного профілю і модуля, зубчастих коліс, асиметричного профілю, евольвентних з кутовим коректуванням, шестерень з гвинтовим зубом з коректуванням і одержанням перехідної кривої, зубчастих пар з одержанням мінімального бокового зазору та максимальної площини контактування зубів.