Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Електроерозіоніст 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електроерозіоніста 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову однотипних електроіскрових і електроімпульсних верстатів і установок; будову і правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв; призначення і правила застосування контрольно-вимірювального інструменту і приладів; основи знань з електротехніки і теорії електроіскрового оброблення у межах роботи, яку виконує; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує електроіскрове і електроімпульсне оброблення фасонних поверхонь, площин, отворів і пазів за 8 - 11-м квалітетами (4-м класом точності) або за параметром Ra 5-2,5 (5 - 6-м класами чистоти) на електроерозійних і електроімпульсних верстатах з застосуванням нескладної універсальної і спеціальної оснастки для установлення і вивірення виробів, які обробляє. Установлює послідовність оброблення і режими оброблення за технологічною картою або вказівкою майстра (налагоджувальника). Виготовляє суцільнометалеві сита і сітки з перемичкою між отворами понад 0,1 мм. Вирізає вироби за копіром з необхідним вивіренням деталей за 8 - 10-м квалітетами (3-м класом точності). Виконує попереднє оброблення фасонних і криволінійних площин деталей складної конфігурації. Виконує електроерозійне шліфування складних деталей за 8 - 11-м квалітетами (3 - 4-м класами точності), а також ступінчастих отворів з простими формами переходів.