Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Чистильник електровугільних виробів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією чистильника електровугільних виробів 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії верстатів-напівавтоматів; правила користування контрольно-вимірювальними інструментами; способи прочищання та доведення виробів; види марок виробів та вимоги до їх якості.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Числіть фасонні металокерамічні, метало-графітові, електрощіткові та електрографітовані вироби на верстатах-напівавтоматах з ручним доведенням. Завантажує та укладає вироби у бункери верстатів. Доводить вироби до потрібної форми та належного виду (прочищає отвори, виїмки та округлення за допомогою пристроїв та інструментів). Установлює диски, щітки та підналагоджує верстати. Відбирає та укладає вироби.