Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Завантажувач-вивантажувач 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією завантажувача-вивантажувача 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову апаратів, які обслуговуються, засобів сигналізації, зв'язку та механізмів; властивості сировини, палива, хімічних продуктів; правила та прийоми завантаження та вивантаження; державні стандарти на сировину та готову продукцію.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Завантажує-вивантажує вручну, а також за допомогою механізмів або гідравлічним способом і (сировину, паливо, хімічні продукти, шлам, відходи виробництва) в апарати, бункери машин, реактори, чани, печі, камери. У разі потреби оброблює бункери азотом. Контролює чистоту продуктів і сировини та герметичність бункерів. Очищає виробничі вузли, які обслуговуються, від продуктів та відходів виробництва. Контролює стан бункерів, зцідників, азотних та вакуумних комунікацій. Пов'язує роботу по завантаженню з технологічним процесом. У разі потреби спускає пил з газоходів або пилових камер, чистить внутрішні поверхні реакторів. Керує роботою завантажувачами-вивантажувачами нижчої кваліфікації за їх наявністю.