* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Асфальтобетонник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи асфа-льтобетонником 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні види асфальтобетонного покриття та покриття з матеріалів, що обробляються чорними в'яжучими; види мастик, емульсій, асфальтових сумішей та інертних заповнювачів, що використовуються під час улаштування чорного покриття; прийоми розбирання, обрубки й зарівнювання за допомогою механізованих інструментів асфальтобетонного покриття, а також покриття з матеріалів, що обробляються чорними в'яжучими.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час улаштовування та ремонту дорожнього покриття з асфальтобетону та матеріалів, що обробляються чорними в'яжучими.

Приклади робіт
Обробляння основ чорними в'яжучими матеріалами за допомогою ручних розподільників. Установлювання упорних брусів. Подавання та розкладання вручну асфальтових сумішей та матеріалів, що обробляються чорними в'яжучими у гарячому або холодному стані. Вирубування зразків та закладання місць вирубки. Очищання та замазування (зашпаровування) тріщин у асфальтобетонних покриттях. Дрібний ремонт асфальтобетонного покриття та покриття з матеріалів, що обробляються чорними в'яжучими, вручну та із застосуванням асфальто-розігрівачів або ремонтерів. Розбирання та обрубування за допомогою механізованих інструментів асфальтобетонного покриття та покриття з матеріалів, що обробляються чорними в'яжучими. Улаштовування основ під покриття.