Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво консервів
Інструкція для посади "Засолювач овочів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 9. Виробництво консервів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України N 277 від 30.12.2000 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією засолювача овочів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію засолювання овочів; правила заливання розсолом місткостей з продукцією; рецептуру засолювання овочів, приготування розсолу; визначення дози прянощів; правила трамбування капусти в дошниках, чанах, цементних басейнах, бочках; правила і норми охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Засолює капусту, огірки, помідори та інші овочі. Засипає шатковану капусту й укладає огірки та помідори в дошники, чани, цементні басейни або в бочки, відбираючи деформовані овочі. Розрівнює, рівномірно посипає сіллю і прянощами. Трамбує в місткостях капусту трамбівниками або за допомогою копрів. Готує за установленою рецептурою необхідний для засолювання овочів розсіл певної концентрації. Фільтрує його, заливає в місткості. Додержує правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.