Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електромонтажник – налагоджувальник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником-налагоджувальником 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення та принцип дії складних видів релейного захисту; методи налагоджування складних видів захисту; будову високовольтних випробувальних установок і апаратури для відшукування місць пошкодження в кабелях; методи високовольтного випробування і відшукування місць пошкодження в кабелях; основи автоматики та напівпровідникової техніки; методи налагоджування електроприводів змінного струму з елементами автоматики та напівпровідникової техніки; характеристики машин постійного струму; методи налагоджування електроприводів постійного струму з релейно-контактною схемою керування та елементами автоматики; захисні заходи електробезпеки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує об'єкти електропостачання, які розраховані на напругу до 10 кВ, зі складними видами релейного захисту в промисловому та цивільному будівництві. Налагоджує електроприводи змінного струму, які розраховані на напругу до 10 кВ, з елементами автоматики, електроприводів постійного струму з релейно-контактною схемою керування та регулювання.

Спеціалізація
Більш складні пусконалагоджувальні роботи виконуються працівниками, які мають повну або базову вищу освіту відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр).

Приклади робіт
Налагоджування фідерів, розрахованих на напругу до 10 кВ, з направленим захистом, диференціальним захистом силових трансформаторів і двигунів. Налагоджування електропривода з асинхронним електродвигуном (короткозамкнутим або фазним ротором) та елементами автоматики. Налагоджування електропривода постійного струму з безпосереднім живленням від мережі та регулюванням функції часу або струму. Налагоджування диспетчерського керування та сигналізації об'єктів електропостачання та потоково-транспортних систем. Налагоджування систем оперативного постійного струму (зарядні агрегати, акумуляторні батареї). Налагоджування перетворювальних агрегатів машинних і напівпровідникових нерегульованих потужностей до 500 кВт. Перевірка та настроювання особливо складного устаткування, апаратів релейного захисту.