* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Машиніст землерийно-будівельних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за спорідненою професією та слюсарем з ремонту дорожньо-будівельних машин чи інших подібних за складністю машин 3 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи будови, принцип роботи машини, якою керує, правила її експлуатації та технічного обслуговування; правила застосування контрольно-вимірювальних приладів та інструментів; принцип роботи гальмівної, механічної, гідравлічної та контрольно-захисної систем; правила заправлення машини, норми витрат паливних і мастильних матеріалів та способи їх економії; правила розроблення ґрунтів; правила набирання, переміщання та розподілу ґрунтів; правила відсипання насипів та планування площин; правила виконання землерийно-будівельних робіт із дотриманням визначених профілів за позначками майстра; правила та способи виконання робіт із дотриманням вимог до якості робіт; слюсарну справу з поточного ремонту машини, якою керує, причини виникнення та способи виявлення несправностей у її роботі; правила розбирання вузлів; правила заміни окремих частин і деталей; відомості про допуски, посадки, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); правила простого слюсарного оброблення деталей та вузлів; призначення та правила роботи з ручним та механізованим слюсарним інструментом, контрольно-вимірювальними приладами; правила дотримання вимог електричної та пожежної безпеки; правила безпеки дорожнього та приоб'єктного руху; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує землерийно-будівельними машинами з параметрами, що зазначені нижче. Виконує землерийно-будівельні роботи: у разі керування екскаватором одноківшовим з ковшем місткістю до 0,25 м3 навісним на тракторі або автомобілі з одним видом робочого устаткування (розробляння ґрунтів; копання котлованів під фундаменти об'єктів будівництва, траншей; навантажування сипких матеріалів; чищення водойм; руйнування та розпушування ґрунтів); у разі керування бульдозером на тракторі з тяговим зусиллям до З т потужністю до 43 кВт з одним видом робочого устаткування (розробляння та переміщання ґрунтів під час улаштовування котлованів під будівлі та споруди, виїмок, насипів; зачищання, планування ґрунтів під час виконання підготовчих робіт); у разі керування скрепером причіпним до трактора потужністю до 43 кВт включно з тяговим зусиллям до 3 т і місткістю ковша 2,25 м3 і більше (розробляння, набирання, транспортування, навантажування в транспортні засоби ґрунту); у разі керування грейдером причіпним до трактора потужністю до 43 кВт з тяговим зусиллям до 3 т і ножем (без подовжувача) довжиною до 3000 мм (планувальні та профілювальні роботи; зрізання нерівностей площин; часткове поперечне та поздовжнє переміщання ґрунту; спорудження насипів доріг із ґрунтовим покриттям; планування невисоких насипів і неглибоких виїмок земляного полотна; часткове переміщання та розвалювання ґрунтів; очищання автомобільних доріг, площин від снігу в зимовий період). Виконує щозмінне технічне обслуговування та підготовку машини, якою керує, до роботи. Виконує слюсарні роботи з поточного ремонту машини, бере участь у плановому запобіжному ремонті.