Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Машиніст-оператор навантажувальної машини 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта та підвищення кваліфікації. Стаж роботи машиністом технологічно суміжної чи спорідненої будівельної машини та слюсарем з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи, технічні характеристики навантажувача; правила та інструкції з експлуатації, технічного обслуговування та ремонту навантажувача; правила навантажування сипких будівельних матеріалів у транспортні засоби; правила та способи виконання робіт за технологією, вимоги до їх якості; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; режими змащування; норми витрат паливних і мастильних матеріалів, способи їх економії; слюсарну справу з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин; правила дорожнього руху; основи роботи з комп'ютером; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує одноковшовим навантажувачем іноземного виробництва з програмним забезпеченням з місткістю ковша до 4 м3 та потужністю двигуна до 198 кВт під час навантажування у транспортні засоби сипких будівельних матеріалів (щебеню, чорного щебеню, піску, гравію тощо), їх складування та транспортування. Здійснює контроль за дотриманням технології виконання робіт та якості робіт із застосуванням комп'ютерної програми. Здійснює експлуатацію, щозмінний огляд, технічне обслуговування машини та її робочих органів, бере участь у її плановому запобіжному ремонті. Заправляє машину паливними та мастильними матеріалами. Очищає машину від налиплої грязі. Виявляє та усуває невеликі несправності у роботі навантажувальної машини.