* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Муляр 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи муляром 3 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи кладки стін середньої складності; способи кладки простих стін з одночасним облицюванням; способи кладки стін полегшених конструкцій; способи кладки із склоблоків; способи монтажу збірних елементів та деталей середньої маси; армування цегляних стін та перегородок; способи стропування та кріплення елементів, що монтуються; правила роботи з ручним механізованим, електричним, пневматичним, контрольно-вимірювальним інструментом, такелажними засобами; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила дотримання вимог з охорони праці під час виконання робіт на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час кладки та ремонту кам'яних конструкцій, мостів, шляхопроводів, промислових та гідротехнічних споруд.

Приклади робіт
Кладка стін середньої складності з цегли та дрібних блоків під штукатурку та облицювання або розшивання швів одночасно з кладкою. Кладка стін простої складності з одночасним облицюванням. Кладка простих стін полегшеної конструкції. Кладка стін і фундаментів з бутового каменю під лопатку, колодязів постійного перерізу та колекторів прямокутного перерізу, конструкцій із склоблоків. Улаштовування в кам'яних будовах заповнень прорізів та перегородок із склопрофіліту. Улаштовування перегородок з цегли, гіпсошлакових та інших плит. Встановлювання металевих елементів і деталей у кладку. Встановлювання віконних та дверних балконних коробок й блоків, підвіконних дощок і плит. Розшивання швів кладки, що виконана раніше. Ремонт поверхні цегляних стін із виламуванням непридатних цеглин і замуровуванням новою цеглою з дотриманням перев'язування швів із раніше виконаною кладкою. Розбирання цегляних склепінь усіх видів. Монтаж у кам'яних будовах залізобетонних балок, плит перекриття та покриття, перегородок, сходових маршів, площадок, балконних плит, сходинок. Монтаж вентиляційних блоків. Монтаж азбестоцементних труб сміттєпроводу. Заміна підвіконних плит та окремих сходинок сходових маршів. Ремонт та заміна окремих ділянок цегляних та бутових фундаментів у існуючих будовах. Конопачення та заливання швів у збірних залізобетонних конструкціях перекриття і покриття. Кладка фундаментів і мостових опор, з'єднувальних і щокових стінок опор, прямолінійних надводних стінок і кордонного каменю портових споруд. Монтаж збірних бетонних і залізобетонних елементів конструкцій середньої маси, що застосовуються під час будівництва кам'яних мостів, шляхопроводів і гідротехнічних споруд. Улаштовування підпірних стінок із збірних бетонних, залізобетонних ряжевих, кутових, парканних блоків та бутового каменю на висоті насипу до 6 м.