Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Контролер харчової продукції 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги державних стандартів та технічні умови, що висуваються до упаковування, маркування, якості миття; види, сорти, розміри пакувального матеріалу; правила поводження з упакованою продукцією та тарою; види, ознаки та причини дефектів, браку, способи їх визначення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде суцільний або вибірковий контроль на різних стадіях упакування, закупорки, обгортки, герметичності, забивання, оббивання, об'язки, маркірування, клеймування, змащування, оформлення зовнішнього вигляду, наявності ярликів, пломб порожнього скляного, дерев'яного та металевого посуду, його чистоти та придатності під заповнення зовнішнім оглядом. Контролює кількість сировини, напівфабрикатів, готової продукції простим підрахунком або за показаннями лічильника. Вкладає та упаковує готову продукцію, крім крихкої та продукції, яка легко ламається і деформується, у різні види тари.