* *

 Категорія - Фахівці |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Механік шахтової поверхні, поверхневого комплексу розрізу II категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста - без вимог до стажу роботи, для бакалавра - стаж роботи за професією механіка шахтової поверхні, поверхневого комплексу розрізу не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: накази, інструкції, інші настановчі і нормативні матеріали, що стосуються діяльності служби; технічні характеристики, конструктивні особливості, правила технічної експлуатації та режими роботи обслуговуваного обладнання; методи планування, організацію і технологію ремонтних робіт; порядок складання дефектних відомостей та іншої технічної документації; основи технології гірничого виробництва; основи економіки, організації виробництва і праці; основи трудового законодавства; правила й норми охорони праці, промислової санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує: безаварійну та надійну експлуатацію обладнання шахтової поверхні (поверхневого комплексу розрізу), лісоскладів, установок промислової вентиляції, системи опалення, водопостачання, каналізації, обладнання мийних, пральних, сатураторних; стан справності освітлення і засобів гасіння пожеж у будинках адміністративно-побутового комбінату; своєчасний і якісний ремонт та модернізацію обладнання. Організовує: періодичні огляди, вивчення режиму роботи обладнання, причини і тривалості його простоїв, облік виконаних ремонтних робіт. Вивчає умови роботи обладнання, окремих деталей і вузлів з метою виявлення причин їх передчасного спрацювання. Бере участь: у розробленні графіків планово-запобіжних ремонтів, ревізій, налагодженні та випробуванні обладнання; у складанні планів матеріально-технічного постачання; розгляді й впровадженні раціоналізаторських пропозицій: у розробленні і здійсненні заходів щодо ліквідації та запобігання аварій. Проводить інструктаж з безпечних методів ведення робіт, контролює виконання нарядів і дотримання правил безпеки та технічної експлуатації обслуговуючим персоналом. Розробляє і здійснює заходи щодо підготовки обладнання і будівель адміністративно-побутового комбінату до роботи в зимових умовах. Веде встановлену документацію, звітність.