* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Апаратник одержання кумаронової смоли 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника одержання кумаронової смоли 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу одержання світлої кумаронової смоли; будову устаткування, що обслуговується; технологічний процес ректифікації сольвенту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес одержання світлої кумаронової смоли під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує та подає сировину, каталізатор і воду в апарати. Контролює витрати циркулюючої через полімеризатор рідини. Промиває полімеризатор водою та нейтралізує його розчином соди. Відпарює розчинник від смоли. Ректифікує сольвент. Відбирає проби.