Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник оброблення зерна 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника оброблення зерна 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні процеси та схеми очищення, сортування зерна та насіння на складних зерноочисних та зерносортувальних машинах-агрегатах, сушіння зерна та насіння в пересувних, камерних та шахтних сушарках; технологічний режим та правила регулювання горіння та складання сумішей теплоносія; будову складних зерноочисних та зерносортувальних машин-агрегатів, калібрувальних машин, пересувних, шахтних зерносушарок, іншого аналогічного устаткування; типи та види оброблюваного зерна, показники їх якості; порядок ремонту обслуговуваного устаткування, заміни сит, їх номери та види; правила та черговість пуску і зупинки устаткування; методи контролю роботи і способи виявлення та усунення несправностей у роботі обслуговуваного устаткування; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічні процеси очищення зерна, насіння на складних зерноочисних, зерносортувальних машинах-агрегатах; сушіння зерна різних культур, насіння олійних та бобових культур, кукурудзи в качанах у пересувних, камерних сушарках, шахтних сушарках продуктивністю до 30 т на годину; спалювання палива в топках обслуговуваних зерносушарок. Обслуговує, спостерігає та контролює роботу транспортерів, трієрів, складних зерноочисних та зерносортувальних машин-агрегатів, пересувних, камерних, шахтних зерносушарок, калібрувальних машин, іншого обслуговуваного устаткування, бере участь у його ремонті. Керує роботою апаратника нижчої кваліфікації.