Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Тунельний робітник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: види матеріалів і способи приготування розчинів для чищення облицювання; правила штукатурних робіт; принципи роботи пилососів, нагнітальних апаратів; правила огородження місця роботи сигналами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у поточному утриманні, ремонті і реконструкції тунельних споруд метрополітену. Протирає і промиває водою облицьовані поверхні, металеві грати, прикраси та інші елементи споруд. Усуває сольові потьоки з облицювання, пил з архітектурних поверхонь за допомогою пилососів. Полірує мармур у місцях усунення сольових підтікань. Промиває плиточні облицювання розчином соляної кислоти. Очищує тюбінги і болтові з'єднання від корозії і бруду металевими щітками і ганчір'ям. Підготовляє матеріали для розчинів і наклеювальної ізоляції. Зрубує напливи вручну, пробиває, замазує гнізда і борозди цементним розчином. Очищає і промиває нагнітальні апарати.