* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник десорбції 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему дільниці, яка обслуговується; будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини; правила відбору проб.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде простий технологічний процес десорбції або середньої складності процес десорбції під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Приймає та готує сировину та реагенти. Завантажує їх в апарати. Вивантажує готовий продукт. Обслуговує технологічне устаткування. Чистить апарати. Відбирає проби. Готує устаткування до ремонту. Усуває несправності у роботі устаткування.

Приклади робіт
Олеум - ведення процесу десорбції у виробництві персульфату натрію та параминосаліцилату натрію.