Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Колорист 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за технологічно-суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кольори та відтінки лакофарбової продукції; основні властивості неорганічних та органічних пігментів, сухих вальцьованих паст; правила відбору проб; методи нанесення емалей та фарб на різні підкладки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде постановку на "тип" за кольором (згідно з еталоном кольорів) емалей та фарб під керівництвом колориста вищої кваліфікації. Перевіряє наявність пігментних паст та розчинів СВП, які необхідні для підгонки кольору. Відбирає проби з різних апаратів для визначення кольору та відтінку готової продукції. Наносить емалі та фарби розпилюванням або наливом на різні підкладки. Доставляє підколеровочні матеріали до апаратів. Завантажує в апарат підколеровочні пасти за вказівкою колориста вищої кваліфікації.