* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Регулювальник-градуювальник електровимірювальних приладів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією регулювальника-градуювальника електровимірювальних приладів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення, принцип робота та конструктивні особливості електровимірювальних приладів високого класу точності; схеми складних електровимірювальних установок та правила їх настроювання; вимоги до еталонних та взірцевих приладів; правила проведення випробувань приладів та знімання характеристик за результатами випробувань; методи розрахунку електровимірювальних приладів; правила побудови графіків за результатами замірів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Градуює шкали, виконує електричне та механічне регулювання електровимірювальних приладів класу 0,1 та вище на спеціальних установках. Регулює, підганяє та градуює зразкові та еталонні електровимірювальні прилади, а також дослідні зразки приладів класу 0,5 та вище, які знаходяться в стадії експериментального розроблення та освоювання. Настроює складні спеціальні вимірювальні установки. Розраховує електровимірювальні прилади. Складає таблиці та проводить випробування приладів зі зніманням характеристик.

Приклади робіт
Вимірювачі повного опору - перевірка, регулювання та градуювання всіх меж вимірювання, складання таблиць та графіків. Котушки зразкові - остаточне підганяння. Мікроамперметри та мілівольтметри багатограничні самописні переносні - перевірка, регулювання, налагодження та градуювання. Прилади щитові самописні для записування аварійних режимів - перевірка, регулювання та налагодження. Шунти багатограничні - остаточне підганяння.