Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Кондитер 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією кондитера 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: сорти борошна та його властивості (якість клейковини, що утворюється); рецептури й режими виготовлення простих тортів, тістечок та інших поштучних кондитерських виробів з нанесенням трафаретного малюнка за еталоном однією фарбою та з нескладним поєднанням фарб; способи оздоблення виробів помадкою, марципанами, зацукреними фруктами, шоколадом, кремом; будову обслуговуваного обладнання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес виготовлення простих тортів, тістечок та інших поштучних кондитерських і хлібобулочних виробів з нанесенням трафаретного малюнка за еталоном однією фарбою або з нескладним поєднанням фарб із різного виду сировини: борошняного тіста, сирної маси або морозива. Готує різні види тіста, кремів, начинок. Заготовляє, відважує, відмірює сировину за заданою рецептурою. Замішує, вимішує, збиває тісто, проминає, розкачує до визначеної товщини, підсипає борошном. Обробляє одержані напівфабрикати. Штампує, формує та відсаджує вироби на листи. Прикрашає вироби помадкою, марципаном, зацукреними фруктами, шоколадом, кремом. Передає на загортування вироби із морозива.