Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Кондитер 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією кондитера 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: рецептури та технологічні режими приготування різних сиропів, кремів, виготовлення сандвічів, напівфабрикатів для окремих видів виробів; способи забарвлення кремів; асортимент виробів, що випускаються; види сировини, смакових та ароматичних речовин, розпушувачів і використовуваних барвників для виготовлення кондитерських виробів; принцип роботи та правила експлуатації варильної апаратури, збивальної та намазної машин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує окремі роботи в процесі виготовлення тортів, тістечок та фігурного печива. Готує різні сиропи й креми; збиває та забарвлює креми, варить сироп. Розкладає, вирівнює та розрізає бісквіт за розмірами на пласти для тортів і тістечок. Набиває або намазує торти й тістечка кремом чи начинкою вручну або на намазних машинах із регулюванням товщини шару крему або начинки. Готує напівфабрикат для окремих виробів. Перевіряє вагу штучних виробів. Контролює за показаннями контрольно-вимірювальних приладів якість варіння. Подає напівфабрикат до робочого місця. Затарює готову продукцію. Веде процес формування складно-фігурного печива. Наповнює тістом відсаджувальні мішечки та відсаджує вручну печиво або тістечка на листи. Відсаджує печиво типу "Україна" на відсаджувальних машинах. Заповнює циліндр відсаджувальної машини тістом. Стежить за якістю відсаджування. Знімає з машини відформоване тісто та укладає його на листи. Виготовляє сандвічі на машині. Перевіряє якість печива, що надходить, начинок, кремів. Пускає та зупиняє машину, регулює її роботу. Завантажує у барабани машини креми або начинки. Подає печиво транспортером на касети, наносить начинки, крем, охолоджує у холодильній шафі, укладає на транспортер.