Категорія - Робітники |  Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Машиніст устаткування розподільчих нафтобаз 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста устаткування розподільчих нафтобаз 6 розряду не менше 1 року. У разі обслуговування електроустановки повинен мати допуск V групи з електробезпеки.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес приймання, зберігання і відпускання нафтопродуктів; будову і правила технічної експлуатації устаткування, регулювальної апаратури і контрольно-вимірювальних приладів нафтобази, резервуарів різної конструкції, основні знання з гідравліки, механіки, теплотехніки, електротехніки; слюсарну і ковальську справу; схему технологічної обв'язки насосної, резервуарного парку, зливально-наливних естакад; схему дистанційного керування насосної станції і електропривідної запірної арматури; причини неполадок у роботі устаткування нафтобази, способи запобігання їм та їх усунення; фізичні і хімічні властивості нафтопродуктів; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт; властивості шкідливих, небезпечних і отруйних речовин, які застосовуються при виконанні робіт, що пов'язані з професійними обов'язками.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує обладнанням нафтобаз, які здійснюють постачання (реалізацію) нафтопродуктів з потенційною річною потужністю постачання (реалізації) понад 130 тис.т. Веде і регулює заданий режим роботи устаткування. Обслуговує устаткування резервуарних парків, насосні станції, насоси, компресори, пересувні електростанції, двигуни внутрішнього згорання, електродвигуни, генератори, регулювальну апаратуру, котельні агрегати і котельне обладнання. Здійснює керівництво і виконує роботи з профілактичного огляду, виявляє несправності, виконує поточний і капітальний ремонти, змащування, пуск і зупинку устаткування розподільчих нафтобаз. Бере участь у розробленні поточних графіків ремонту і випробування устаткування, розробляє заходи з підвищення якості ремонтних робіт, поліпшення експлуатації устаткування, поточного обслуговування і збільшення міжремонтних термінів служби устаткування. Бере участь у монтажі і демонтажі устаткування нафтобази. Веде технічну документацію.