* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Апаратник виробництва формованого коксу 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника виробництва формованого коксу 6 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виробництва формованого коксу та прийоми регулювання технологічного процесу; правила та порядок визначення ступеня готовності шихти до формування; властивості вугілля різних марок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виробництва формованого коксу на установці з годинною продуктивністю понад 50 т. Веде технологічний процес виробництва формованого коксу на установці з годинною продуктивністю 50 т та більше під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Запускає та виводить технологічні потокові лінії на заданий режим. Підтримує роботу устаткування в заданому режимі, оцінює відхилення роботи від заданого режиму, вибирає способи впливу та оперативно регулює технологічні процеси з метою відновлення нормальних режимів. Керує подачею шихти в систему швидкісного нагрівання. Контролює швидкісне нагрівання шихти до температури пластичності та регулює теплові навантаження на окремі ступені нагрівання з метою забезпечення заданого ступеню готовності нагрітої шихти до формування. Керує режимом одержання в пресформувальній машині пластичних вугільних формовок за допомогою регулювання швидкостей пресувальних органів машини та режимом коксування формовок в печах безперервної дії шляхом регулювання температури в окремих зонах печей. Виконує поточний ремонт устаткування, що обслуговується.