Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Скляр 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи склярем 5 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: властивості та марки скла різних видів та призначення; властивості та види герметиків; правила та способи виконання особливо складних склярських робіт; правила та способи розмічання та криволінійного різання стекол різних марок та товщини, склопакетів; правила та способи вставляння скла в рами складної конфігурації; правила виготовляння мозаїкових картин зі скла різних кольорів та марок за заданим рисунком; способи скріплювання та склеювання елементів зі скла; способи виконання робіт із дотриманням технології та вимог до якості робіт; правила безпечної експлуатації механізованого та електричного інструменту, пістолета для забивання шпильок; правила роботи на риштуванні, підмостках, драбинах, автомобільних підіймачах тощо; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи зі скління під час здійснення будівництва й ремонту висотних будівель та споруд різного призначення, пам'яток історії, культури та архітектури.

Приклади робіт
Різання та вставляння скла усіх типів у рами різних багатокутних і криволінійних форм складної конфігурації на висотних будівлях та спорудах різного призначення, пам'ятках історії, культури та архітектури під час здійснення їх будівництва та ремонту. Розмічання, розкроювання та різання стекол для виготовляння мозаїкових картин. Складання мозаїкових картин вітражів за заданим рисунком із окремих елементів, скріплювання та склеювання елементів зі скла, вставляння їх у рами складної конфігурації. Заміна елементів мозаїкової картини під час ремонту. Вставляння та заміна призм і лінз. Скління балконів, еркерів, лоджій, світових ліхтарів, огорож ліфтових шахт та сходів, дахів, інших архітектурних конструкцій склом різних марок та склопакетами. Встановлювання вітринних великогабаритних стекол. Обточування кромок скляних листів складної конфігурації. Свердління в склі отворів складної конфігурації.