Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Тваринник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією тваринника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила догляду за худобою; найпоширеніші хвороби та основні способи надання першої ветеринарної допомоги тваринам, що захворіли; способи та правила використання пасовищ; основні корми та їх кормову цінність; потребу тварин у протеїні, вітамінах та мінеральних речовинах; способи підготовки кормів до згодовування; методи інтенсивної відгодівлі тварин та вирощування молодняка високих вагових кондицій; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручні та частково механізовані роботи з догляду за відгодівельним і випасним поголів'ям великої рогатої худоби у разі прив'язного й безприв'язного утримування. Проводить інтенсивну відгодівлю тварин, вирощує молодняк високих вагових кондицій. Годує, напуває і випасає тварин. Вичищає гній і замінює підстилку. Прибирає приміщення, чистить тварин, стійла і проходи. Постачає, підготовляє й роздає корми. Переставляє кормові грати. Підбирає кормові залишки і поправляє скирти, бурти. Бере участь у проведенні профілактичних і лікувальних заходів із запобігання захворюванням та падежу тварин. Зважує знятих з відгодівлі тварин, навантажує і відправляє їх на м'ясокомбінат. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.