* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Оброблювач шкур 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оброблювача шкур (тваринництво) 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: топографію шкурок і структуру волосяного покриву та шкірної тканини різних видів кліткових звірів і каракульських ягнят; державні стандарти на невичинені шкурки хутрових звірів та каракульських ягнят; чинні настанови щодо первинної прісно-сухої обробки шкурок хутрових звірів та обробки шкурок каракульських ягнят; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить здирання шкур з тушок кліткових хутрових звірів та каракульських ягнят вручну з використанням пристроїв або на шкуроздиральному верстаті. Виймає сичуг з тушок каракульських ягнят. Знежирює шкурки вручну або за допомогою знежирювальних верстатів. Очищає шкурки від прирізків м'яса та поверхневого жиру вручну або у відкотних барабанах. Засолює, сушить і очищає шкурки каракульських ягнят від солі, домішок, бруду вручну або за допомогою механізмів. Обробляє сичуг. Виправляє шкурки хутрових звірів на правилах відповідних типів та розмірів. Обробляє шкурки звірів у сушильних камерах, барабанах по міздрі та волосяному покриву. Розчісує, видаляє дефекти, чистить вручну або з використанням машин; повторно виправляє та дороблює шкурки хутрових звірів. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.