Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Оператор цехів для приготування кормів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора цехів для приготування кормів (тваринництво) 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: анатомію травного тракту та фізіологію травлення у тварин, звірів та птиці, перетравність кормів; потребу в кормі та корми годівлі, загальну поживність раціонів, кількість протеїну, мінеральних речовин та вітамінів для тварин; способи та технологію приготування кормів за спеціальними рецептами; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує корми за раціонами і спецрецептами, а також корми, збалансовані за протеїном та іншими компонентами. Проводить термічну обробку кормової маси, перемішує її в казанах стисненим повітрям. Стежить за тиском пари за допомогою манометра. Подає за допомогою стисненого повітря готові корми в бункер-нагромаджувач. Перевіряє якість кормів і контролює їх підготовку. Підготовляє до згодовування комбікорми, замінник незбираного молока, премікси. Дозує концентровані корми та проводить їх механізоване роздавання на доїльних установках у державних комплексах. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.