* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Виноградар 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна; підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією виноградаря 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи агротехніки та технологію виконання робіт на живому тяглі, механізованих агрегатах та ручних робіт з обробітку ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, виготовлення компостів, садіння та підсаджування винограду, сортування й підготовки садивного матеріалу, захисту від шкідників, щеплення, нарізування на чубуки та зрізування грон; основи ринкової економіки; вимоги споживача до якості продукції; нормування, організацію та оплату праці; формування прибутку і собівартості; порядок сплати податків; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручні, кінно-ручні та механізовані польові роботи в розсадниках і виноградниках з підготовки садивного матеріалу винограду, садіння і підсаджування винограду чубуками, відсадками, омолодження винограду, захисту від шкідників, збирання врожаю. Підвищує продуктивність праці та якість вирощеної продукції (садивного матеріалу та винограду). Додержується вимог споживача до якості продукції та державних стандартів, правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежної безпеки.

Приклади робіт
Розрівнювання ділянки з перекиданням землі (планування). Розплановування ділянки всередині плантації під садіння і встановлення шпалер на схилах з улаштуванням та ремонтом терас. Подрібнення та просіювання мінеральних добрив і вапна. Викопування чубуків, що вкоренилися, для садіння. Сортування і підготовка садивного матеріалу винограду. Садіння і підсаджування винограду чубуками, відсадками. Укладання лози винограду для вирощування відсадків. Омолоджування винограду (спилювання штамбів) в основі крони, зрізування кущів на заданій висоті. Запобігання приморозкам (укривання на зиму з улаштуванням каркасів і без них). Затруєння рівчачків на виноградниках отрутохімікатами. Зрізування, збирання та сортування грон з укладанням в тару. Заготівля виноградної лози зі зв'язуванням у пучки і вкладанням на зберігання, перевірка стану лози під час зберігання, нарізування на чубуки з очищенням від листя, пасинків, вибраковування некондиційного матеріалу. Калібрування вручну чубуків підщепи і прищепи та оновлення зрізів перед щепленням. Калібрування чубуків підщепи та прищепи на калібрувальних машинах та напівавтоматах. Контроль та підрахунок щеплень. Парафінування, обв'язування щеплень з піднесенням і без нього. Катарування і розгортання земляних валиків в розсадниках і на виноградниках. Свердління свердловин ручним гідробуром чи ломом для садіння винограду. Обстеження виноградників на зараженість філоксерою з відкопуванням коріння.