* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Вишкомонтажник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна чи базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією вишкомонтажника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: методи монтажу, демонтажу і транспортування бурових установок, схеми розміщення бурового обладнання і комунікацій; технічні характеристики механізмів, які застосовуються у вишкобудівництві; розміщення контрольно-вимірювальних приладів; правила стропування, підйому і переміщення малогабаритних вантажів; умовну сигналізацію для машиністів кранів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює монтаж, демонтаж і транспортування блоків бурової установки, котельних установок, водонасосних, паливно-мастильних установок, обладнання для буріння електробуром, металевих перехідних площадок, драбин, трапів і огорожі на силовому, насосному, енергетичному, вишково-лебідковому блоках і системах очищення бурових розчинів. Улаштовує бетонне покриття під буровою установкою. Виконує земляні, бетонні, слюсарні, теслярські і вантажно-розвантажувальні роботи під час складання і розбирання вишок і привишкових споруд. Розбиває місця розташування фундаментів основ бурового обладнання і привишкових споруд під керівництвом вишкомонтажника вищої кваліфікації. Прокладає і обв'язує парові і водяні лінії. Складає, пересуває і розбирає бурові установки для геологорозвідувального буріння з вишками висотою понад 15 м.