* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Електромонтер тягової підстанції 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера тягової підстанції 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: схеми електропостачання тягових і понижуючих підстанцій; будову і принцип дії устаткування підстанцій, несправності в роботі цього устаткування і засоби їх усунення; порядок ведення ремонтів устаткування; захисти електрообладнання і живлячих ліній; будову і схеми заземлення; причини виникнення дефектів у роботі електричного устаткування і способи їх запобігання; способи сушіння електрообладнання; електричні схеми устаткування, що монтується, і способи їх перевірки; способи вимірювання опору ізоляції; будову і правила застосування електровимірювальних приладів; конструкцію і принцип дії усіх видів реле; технічні характеристики електричного устаткування і захисних засобів; електротехніку в обсязі програми технічного училища.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Регулює, настроює і випробовує електрообладнання підстанції і захисні засоби за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Сушить апарати та електричні машини. Розмічає і прокладає проводи і кабелі. Установлює прохідні плити та ізолятори, роз'єднувачі, приводи, розрядники, силові трансформатори усіх видів. Складає з регулюванням і заміною деталей приводи масляних вимикачів, швидкодіючі автомати, фільтропристрої. Проводить монтаж захисних пристроїв ланцюгів блокування і напівпровідникових перетворювачів. Виявляє та усуває пошкодження у випрямлячах, автоматичному і дистанційному керуванні устаткування. Шабрує магнітні площини автоматів, розшихтовує і зашихтовує магнітопроводи. Перевіряє схеми вторинних ланцюгів комутації, напівпровідникових перетворювачів, силових трансформаторів. Визначає стан ізоляції обмоток електромашин і трансформаторів. Перевіряє прості пристрої автоматики і телемеханіки. Ремонтує, регулює і знімає характеристики реле. Бере участь у перевірці і профілактичних випробуваннях шаф і щитів керування. Перевіряє і налагоджує захисти середньої складності. Знімає графіки навантажень.