* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник приготування зв'язувальних (смол) 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника приготування зв'язувальних (смол) 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні схеми виробництва зв'язувальних; конструктивні особливості та правила обслуговування основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, схему, арматури та комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини та напівфабрикатів, мастильних та інших допоміжних матеріалів; технологічний процес, технологічний режим та правила регулювання процесів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес на всіх схемах приготування зв'язувальних на основі поліефірних, епоксидних, фенолформальдегідних смол з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Керує технологічним процесом та регулює його відповідно до робочих інструкцій. Коректує процес за результатами хімічних аналізів та спостережень. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, за станом і роботою устаткування. Бере участь у ремонтних роботах основного і допоміжного устаткування.