* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник електролізу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника електролізу 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему процесу електролізу і основи електротехніки; будову та принцип роботи електролізерів різних конструкцій, контрольно-вимірювальних приладів і схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості розчинів солей, основ, кислот; технологічний режим і правила регулювання процесу; правила, відбору проб.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес електролізу на електролізерах зі струмовим навантаженням до 5000 ампер. Контролює подавання розсолу в електрованну, контролює тиск в електролізері та трубопроводах, контролює рівень і температуру розсолу, заміряє напругу на ваннах, реєструє дані про хід технологічного процесу; дозує подавання розсолу в електролізери. Відбирає проби і доставляє їх в лабораторію. Готує устаткування до роботи, пускає та зупиняє його. Чистить кармани електролізерів, усуває дрібні несправності. Продуває електролізери і трубопроводи азотом. Провадить періодичний обхід та огляд устаткування. Змазує та чистить устаткування. Стежить за станом запірної арматури.