Категорія - Професіонали |  Галузь - Культура та мистецтво
Інструкція для посади "Художник-постановник клубного закладу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81. Культура та мистецтво", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 14.04.2000 N 168.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр); для спеціаліста - без вимог до стажу роботи; бакалавра - підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: техніку і технологію художньо-оформлювальних робіт; техніку сцени та правила ЇЇ експлуатації; передовий досвід професійного і самодіяльного театру щодо оформлення вистав та використання техніки сцени; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розробляє на основі вивчення сценарних матеріалів декоративно-художнє оформлення виставки. Створює ескізи і макети декорацій, костюмів, гриму, меблів, бутафорії згідно з загальним творчим задумом режисера, а також ескізи реклам, афіш, програм, запрошень. Розробляє робочі та конструктивні креслення декорацій, інших деталей оформлення. Вирішує питання світлового оформлення вистави. Організує і контролює виконання всіх оформлювальних робіт, їх відповідність кресленням, описам. Проводить монтувальні репетиції, коригує оформлювальні роботи. Керує технічним персоналом під час генеральних репетицій та вистав. Визначає потребу в матеріалах для оформлення вистав та обладнання сцени, складає на них заявки. Забезпечує монтування декорацій на стаціонарі, а також на виїздах.