Категорія - Керівники |  Галузь - Культура та мистецтво
Інструкція для посади "Головний диригент клубного закладу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81. Культура та мистецтво", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 14.04.2000 N 168.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією диригента: для спеціаліста не менше 3 років, бакалавра - не менше 5 років.

Знає та застосовує у діяльності: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; чинні нормативні акти з питань розвитку художньої творчості; теорію і практику диригування; методологію творчого процесу; сучасний та класичний репертуар; принципи його формування; основи методології і організації навчально-виховного процесу; досвід роботи кращих колективів; основи економіки, організації праці та управління; основи трудового законодавства та авторського права; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує роботою музичного колективу, що має звання "народний" (для дорослих) або "зразковий" (для дітей). Бере участь у підготовці щорічних і перспективних планів роботи клубного закладу, проведенні художніх заходів. Організовує та очолює роботу з підготовки та випуску нових музичних програм. Забезпечує належний рівень концертних програм. Забезпечує навчально-виховний процес у колективі. Проводить групові та індивідуальні заняття з учасниками колективу з розучування оркестрових партій. Бере участь у роботі художньої ради, методичного кабінету щодо організації та проведення масових видовищ, вистав, свят, народних гулянь та інших масово-видовищних заходів. Веде облік репетицій, виступів, занять. Бере участь у складанні кошторису витрат і подає його на затвердження в установленому порядку. Головний диригент районного будинку культури надає методичну і практичну допомогу профільним колективам району.