Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер матеріалів, металів, напівфабрикатів та виробів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера матеріалів, металів, напівфабрикатів та виробів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови і Державні стандарти на устаткування, яке застосовує; методи технічного контролю та випробування електроустаткування, апаратів, приладів, пристроїв, які застосовує; способи перевірки якості за складними монтажними схемами; основи матеріалознавства, результати хімічних, металографічних аналізів та механічних випробувань.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює, приймає та відбраковує унікальне і радіотехнічне устаткування, особливо складні відливки і поковки, які застосовуються в турбо- та гідрогенераторо-будуванні з застосуванням універсального та спеціального інструменту. Бере участь в лабораторних випробуваннях.