Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Вагонетник повітряно-канатної дороги 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова чи неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову механізмів повітряно-канатної дороги і вагонеток; правила приймання та відправлення вагонеток на канат підвісної дороги; вимоги щодо норм повноти завантаження вагонеток; типи і місткість вагонеток; установлену сигналізацію.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує наповнення і відкатку вагонеток, причеплення та відчеплення навантажених і порожніх вагонеток з підкаткою їх до каната повітряно-канатної дороги. Приймає вагонетки з каната підвісної дороги на монорейку і відвозить їх по монорейках у потрібних напрямках з розвантаженням та подаванням порожняка на канат. Здійснює підкатку і розподілення вагонеток по бункерах, розвантаження їх та підкатку до місця підключення на трасу канатної дороги. Дотримується встановлених інтервалів між вагонетками, які виходять на лінію дороги. Стежить за сигналами, лічильником кількості відвантажених вагонеток і станом каната. Оглядає вагонетки та механізм повітряно-канатної дороги, перевіряє і регулює напругу каната. Змащує вагонетки, тягові та несучі канати. Прибирає розсипану породу і відвозить її до відвалу. Бере участь у ремонті повітряно-канатної дороги.